Cross Country - Statistics

All Meets
  NAME SCHOOL LOCATION TIME
1. Alex Stevens Mercy District 19:13.00
2. Jenna Murdock Ursuline Academy St. Xavier 19:18.00
3. Maggie Breitenstein St. Ursula Districts 19:23.80
4. Felicia Krekeler Ursuline Academy St. Xavier 19:25.00
5. Grace Widmeyer St. Ursula Districts 19:26.50
6. Hannah Doll Mercy GGCL 19:28.00
7. Emily Anneken McAuley GGCL 19:30.00
8. Katie Miller St. Ursula Districts 19:37.80
9. Beth Heimbuch Mount Notre Dame District 19:38.86
10. Erica Schloemer Seton Valkyrie Invitational 19:40.00
11. Anna Orzali St. Ursula Districts 19:42.10
12. Monica Widmeyer St. Ursula Districts 19:44.20
13. Gracie Walter St. Ursula Districts 19:54.30
14. Anna Herriott Ursuline Academy St. Xavier 19:57.00
15. Ellie Rueve St. Ursula Districts 19:57.50
16. Katie Harmeyer Ursuline Academy Midwest Catholic 20:01.00
17. Annie Klein McAuley Anna Invitational 20:06.10
18. Isabelle Dorr McAuley GGCL 20:06.40
19. Olivia Hatch Mercy District 20:14.00
20. Hannah Doerger Ursuline Academy Midwest Catholic 20:17.00
21. Jenna Brady Mercy District 20:22.00
22. Clare Sunderman McAuley GGCL 20:28.00
23. Lizzie Schreyer McAuley Anna Invitational 20:28.70
24. Audrey Laiveling Seton Finishtiming Invitational 20:36.00
25. Beth Schweinberg Mercy District 20:39.00
26. Lucy Hansen Ursuline Academy St. Xavier 20:40.00
27. Molly Mulvaney St. Ursula GGCL 20:45.70
28. Meredith Meyer Mercy District 20:46.00
29. Claire Abele Ursuline Academy St. Xavier 20:51.00
30. Meghan Davis Seton Valkyrie Invitational 20:52.00
31. Caroline Homan Ursuline Academy St. Xavier 20:54.00
32. Nicolle Naylor Ursuline Academy St. Xavier 20:56.00
32. Ashley Learned Ursuline Academy St. Xavier 20:56.00
34. Hess Kayla Seton Valkyrie Invitational 21:03.00
35. Bridget Momper St. Ursula GGCL 21:04.90
36. Alyssa Cassidy Mercy GGCL 21:06.00
37. Sophie Austin St. Ursula GGCL 21:07.80
38. Grace Kruis St. Ursula GGCL 21:09.10
39. Andrea Reinstatler Mercy GGCL 21:14.00
40. Kate Finn St. Ursula GGCL 21:15.20
41. Maggie Hands St. Ursula GGCL 21:15.40
42. Julia Herriott Ursuline Academy Midwest Catholic 21:16.00
43. Kylie Montgomery McAuley Anna Invitational 21:25.10
44. Lydia Brigham Seton Harrison Invitational 21:26.00
45. Marielle Buquo Ursuline Academy St. Xavier 21:29.00
45. Anna Burger Mercy GGCL 21:29.00
47. Emma Foster St. Ursula Ross XC Invite 21:30.80
48. Izzy McCahan Ursuline Academy St. Xavier 21:35.00
49. Elena Hauer Mercy GGCL 21:36.00
50. Grace-Ann Berkmeyer Ursuline Academy Grant County 21:37.00
51. Leah Grabowski St. Ursula GGCL 21:38.10
52. Emma Cummings Mercy GGCL 21:46.00
53. Emma Fitz McAuley Anna Invitational 21:47.60
54. Abby Stautberg St. Ursula St. Xavier 21:50.00
55. Addison Werling Mount Notre Dame GGCL 21:51.80
56. Madeline Easton Ursuline Academy Midwest Catholic 21:52.00
57. Ashley Albrinck McAuley Anna Invitational 21:52.50
58. Kirsten Goldick McAuley Anna Invitational 21:53.20
59. Fiona Young Mount Notre Dame District 22:02.97
60. Tasha Mayer Ursuline Academy St. Xavier 22:03.00
60. Elizabeth Wolf Ursuline Academy Midwest Catholic 22:03.00
62. Elizabeth Musheban McAuley Anna Invitational 22:04.40
63. Lani Hinton McAuley Lebanon Invitational 22:05.30
64. Julie Hilvert Mercy GGCL 22:07.00
64. Madeline Conner Ursuline Academy Milford 22:07.00
66. Amy Wanamaker Mount Notre Dame District 22:08.25
67. Janie Reiter Seton Valkyrie Invitational 22:09.00
68. Grace Sunderman McAuley Anna Invitational 22:11.60
69. Reilly Haas Mount Notre Dame District 22:12.46
70. Cara Kruetzkamp McAuley Anna Invitational 22:12.90
71. Emma Feist McAuley Lebanon Invitational 22:16.00
72. Alexandra Miller St. Ursula Ross XC Invite 22:18.80
73. Maura Mittermeier St. Ursula GGCL 22:21.30
74. Maia Czarnecki Ursuline Academy St. Xavier 22:22.00
75. Abby Schneider McAuley Lebanon Invitational 22:22.20
76. Gabrielle Mouch McAuley Anna Invitational 22:25.80
77. Sam Bischof Mercy GGCL 22:26.00
78. Katie Denoyer St. Ursula Midwest 22:26.90
79. Rachel Basalla Ursuline Academy St. Xavier 22:32.00
80. Elizabeth Mannix Seton Valkyrie Invitational 22:33.00
81. Elizabeth Riedel McAuley Anna Invitational 22:34.90
82. Emma Sander Mount Notre Dame St. Xavier Invitational 22:35.26
83. Lucy Stackpole Ursuline Academy St. Xavier 22:36.00
84. Faith Harold Mount Notre Dame District 22:36.06
85. Grace Sudberry St. Ursula GGCL 22:38.60
86. Christina Nie Seton Harrison Invitational 22:40.00
87. Hailey Baca St. Ursula St. Xavier 22:41.20
88. Gretchen Waning Mount Notre Dame District 22:44.84
89. Katherine Simer Ursuline Academy Midwest Catholic 22:55.00
90. Kira Hoak Ursuline Academy Midwest Catholic 22:56.00
90. Sydney Robinson Ursuline Academy St. Xavier 22:56.00
90. Maria Heisel Seton Valkyrie Invitational 22:56.00
93. Jasmine Howard Ursuline Academy St. Xavier 22:59.00
94. Magen Kelley Ursuline Academy Grant County 23:01.00
94. Sarah Krsacok Ursuline Academy St. Xavier 23:01.00
96. Maggie Dodd McAuley Anna Invitational 23:02.70
97. Mary Fagel St. Ursula Ross XC Invite 23:05.00
98. Clara Morrissey St. Ursula Ross XC Invite 23:05.90
99. Ashley Davis St. Ursula GGCL 23:06.50
100. Ally Adams Ursuline Academy St. Xavier 23:07.00
101. Bridgette Kahny McAuley Anna Invitational 23:07.20
102. Bree Wyenandt St. Ursula Ross XC Invite 23:11.30
103. Caroline Hemmer St. Ursula GGCL 23:12.80
104. Lauren Taylor McAuley Lebanon Invitational 23:12.90
105. Gretchen Rack Mount Notre Dame GGCL 23:15.50
105. Emily Denoyer St. Ursula St. Xavier 23:15.50
107. Lauren Fleming St. Ursula Ross XC Invite 23:33.10
108. Addy Nichols Mercy XU High School Invitational 23:36.00
109. Taylor Kincaid Mount Notre Dame GGCL 23:38.90
110. Grace Nordwick Ursuline Academy Milford 23:43.00
111. Casey Brenning St. Ursula Ross XC Invite 23:46.90
112. Gabrielle Marcum Mount Notre Dame GGCL 23:52.40
113. Franseca D'Agostino St. Ursula GGCL 23:53.00
113. Gena Porotsky Mercy GGCL 23:53.00
115. Julia Lotterer Ursuline Academy St. Xavier 23:54.00
116. Olivia Meister Mercy GGCL 23:56.00
117. K Hilsinger St. Ursula GGCL 23:57.10
118. Sydney Olszewski Ursuline Academy St. Xavier 24:00.00
119. Jill Allaben McAuley Anna Invitational 24:01.80
120. Alexa Carlton St. Ursula Districts 24:04.70
121. Ainsley MacDougal Mercy Tiffin 24:06.00
121. Sarah Kenkel Mercy XU High School Invitational 24:06.00
123. Holland Cavanaugh Ursuline Academy Grant County 24:10.00
124. Sarah Horton Mount Notre Dame GGCL 24:15.40
125. Julie Ahrnsen St. Ursula GGCL 24:15.60
126. Laura Tenhundfield Mercy GGCL 24:17.00
127. Megan Greive St. Ursula Wilmington 24:21.20
128. Abby Vogelpohl McAuley Lebanon Invitational 24:22.70
129. Amelia Arnold St. Ursula Ross XC Invite 24:27.50
130. Rachel Kyle Mercy District Open 24:32.00
130. Jessica Whitman Mercy GGCL 24:32.00
132. Claire Prather St. Ursula GGCL 24:32.90
132. Jessica Lutz St. Ursula Ross XC Invite 24:32.90
134. Kaitlin Young Mount Notre Dame Miamisburg Invitational 24:33.10
135. Anna Hale Mount Notre Dame GGCL 24:35.20
136. Gabby Lusby Ursuline Academy Grant County 24:38.00
137. Marta Rechtin Mercy GGCL 24:41.00
138. Lucy Milazzo Mercy GGCL 24:49.00
138. Josie Buendia St. Ursula GGCL 24:49.00
140. Caroline Tegenkamp Mercy GGCL 24:51.00
141. Kristin Duma Ursuline Academy St. Xavier 24:52.00
141. Erica Roeder Mercy GGCL 24:52.00
143. Grace Dorr McAuley Lebanon Invitational 24:52.50
144. Lauren Pagano St. Ursula Ross XC Invite 24:55.20
145. Anna Colby Mount Notre Dame GGCL 24:58.50
146. Katie Hindersman Mount Notre Dame Miamisburg Invitational 25:00.70
147. Maggie Bowers Ursuline Academy Grant County 25:02.00
148. Emma Jonas Ursuline Academy Milford 25:07.00
149. Emma Helmes Mercy XU High School Invitational 25:08.00
150. Abby Von Nida Mount Notre Dame Miamisburg Invitational 25:08.60
150. Tiffany Nguyen McAuley Anna Invitational 25:08.60
152. Emily O'Connor Ursuline Academy Milford 25:09.00
152. Ava Karle Ursuline Academy St. Xavier 25:09.00
154. Jordan Cline Mount Notre Dame Miamisburg Invitational 25:10.40
155. Allie Kendall Mount Notre Dame Midwest Catholic Inv 25:13.50
156. Caroline Hogan Ursuline Academy Milford 25:27.00
157. Abby Waning Mount Notre Dame St. Xavier Invitational 25:27.55
158. Sarah Fox Mount Notre Dame GGCL 25:35.40
159. Elie Fermann St. Ursula Ross XC Invite 25:36.90
160. Stephanie Ahrnsen St. Ursula Districts 25:44.30
161. Abby Bisher St. Ursula Ross XC Invite 25:46.90
162. Michelle Dickert Mount Notre Dame GGCL 25:48.30
163. Lillie Listermann St. Ursula Ross XC Invite 25:49.00
164. Annie Jackson St. Ursula Ross XC Invite 25:49.30
165. Maddie Hoffman Mount Notre Dame GGCL 25:52.40
166. Ellie Bohan St. Ursula Wilmington 25:53.60
167. Claire Ellerhorst Mercy XU High School Invitational 25:54.00
168. Alexis Olmsted Ursuline Academy Grant County 25:57.00
169. Madi DiBattista Ursuline Academy midwest Catholic 26:04.00
170. Caroline McCarthy St. Ursula GGCL 26:08.50
171. Maeve Kelley St. Ursula GGCL 26:12.60
172. Anna Chambers Mount Notre Dame St. Xavier Invitational 26:12.78
173. Rachael White St. Ursula GGCL 26:15.90
174. Carly Lengerich Mercy GGCL 26:19.00
175. Taylor Danko St. Ursula Districts 26:24.10
176. Katie Hands St. Ursula Districts 26:27.70
177. Linsey Klug St. Ursula Districts 26:28.40
178. Taylor Chatios Mount Notre Dame St. Xavier Invitational 26:28.66
179. Morgan McGee St. Ursula Wilmington 26:40.80
180. Ava Denegar Mount Notre Dame GGCL 26:47.10
181. Annie Kroeger Mercy GGCL 26:48.00
181. Stephanie Lohbeck Mercy GGCL 26:48.00
183. Elizabeth James St. Ursula Ross XC Invite 26:48.90
184. Katie Hobler St. Ursula Ross XC Invite 26:52.80
185. Sydney Wagner St. Ursula St. Xavier 26:53.10
186. Brooke Frazier St. Ursula St. Xavier 26:56.10
187. Eva Caudill St. Ursula St. Xavier 27:05.70
188. Laney Olszewski Ursuline Academy Lakota East 27:14.00
189. Moira Garry St. Ursula Ross XC Invite 27:18.80
190. Kennedy Webb-Glenn Mount Notre Dame GGCL 27:19.20
191. Natsia Cappozzo Mount Notre Dame GGCL 27:29.40
192. Abby Rider Mount Notre Dame St. Xavier Invitational 27:31.35
193. Darla Ditmer St. Ursula Ross XC Invite 27:48.80
194. Jayna Gilkey Mercy District Open 28:01.00
195. Mariah Bradley Mount Notre Dame St. Xavier Invitational 28:03.98
196. Abby Asher St. Ursula Ross XC Invite 28:05.20
197. Kate Bailey Mercy GGCL 28:07.00
198. Nicole Sidenstick St. Ursula Ross XC Invite 28:10.00
199. Julia Barnes Mount Notre Dame St. Xavier Invitational 28:19.32
200. Emily Bui Ursuline Academy Grant County 28:26.00
201. Kylie Wolever St. Ursula Ross XC Invite 28:34.90
202. Anthea Weisman Ursuline Academy Milford 28:41.00
203. Hayley Clark Mount Notre Dame Miamisburg Invitational 28:42.90
204. Sophie Bernloehr St. Ursula Ross XC Invite 28:52.80
205. Oyinda Omolaja St. Ursula Districts 29:07.20
206. Margaret Ondeck St. Ursula Ross XC Invite 29:15.00
207. Clara Listermann St. Ursula St. Xavier 29:19.30
208. Mary Gruber St. Ursula Midwest 29:26.30
209. Katie Koenig St. Ursula Ross XC Invite 29:31.80
210. Erin Bell Mount Notre Dame Milford Invitational 29:56.70
211. Maddy Engel McAuley Lebanon Invitational 29:59.90
212. Sophie Viox St. Ursula Ross XC Invite 30:00.90
213. Abby Eisel McAuley Lebanon Invitational 30:02.00
214. Lydia McClure Ursuline Academy Midwest Catholic 30:04.00
215. Hayes Burk St. Ursula Midwest 30:16.70
216. Julia Bley Mercy District Open 30:23.00
217. Evangeline Price Ursuline Academy Grant County 30:25.00
218. Carly Bisher St. Ursula Ross XC Invite 30:33.10
219. Nichole Perozek Mount Notre Dame GGCL 30:54.20
220. Leah Bley Mercy GGCL 31:01.00
221. Gaby Parra Mount Notre Dame GGCL 31:01.70
222. Mariana Hummel St. Ursula Bluegrass 31:11.30
223. Lucy Stedam Mercy GGCL 31:29.00
224. Maggie McDonald Mount Notre Dame GGCL 32:23.80
225. Hope Makumbi Mercy District Open 32:26.00
226. Leah Rudemiller Mercy GGCL 32:41.00
227. Audrey Peters St. Ursula Ross XC Invite 32:46.90
228. Chloe Bambauer St. Ursula GGCL 35:04.50
229. Katelyn Martin Mount Notre Dame GGCL 36:36.50
230. Maddie Bambauer St. Ursula Ross XC Invite 37:29.20
231. Lucy Boehm St. Ursula Ross XC Invite 37:45.20

 
Buckeye Running Company