Cross Country - Statistics

All Meets
  NAME LOCATION TIME
1. Brooke Hunstad (Sr), St. Ursula Centerville SNL 19:19.00
2. Grace Pizzimenti (Jr), Ursuline Academy Ross 19:21.00
3. Avery Stewart (Sr), St. Ursula Troy 19:23.30
4. Julia Verhoff (Jr), Mercy McAuley Ross Invit 19:25.60
5. Ellen Scott (Sr), St. Ursula Dual at DeWine 19:33.50
6. Kayleigh Zimmer (Sr), St. Ursula Ross 19:35.00
7. Natalie Hubert (Jr), St. Ursula Ross 19:36.00
8. Beazey Tierney (So), St. Ursula Troy 19:43.50
9. Keelin Elmer (Jr), Mercy McAuley Ross Invit 19:45.80
10. Chloe Hubert (So), St. Ursula Centerville SNL 19:51.20
11. Natalie Keller (Jr), Mount Notre Dame Midwest Catholic 20:02.40
12. Ashley Williams (So), Mercy McAuley Lebanon Invit 20:03.70
13. Gigi Winter (Jr), St. Ursula Centerville SNL 20:08.70
14. Anna Mickol (Jr), St. Ursula Ross 20:22.00
15. Grace Pavloff (Jr), St. Ursula Ross 20:24.00
16. Catherine Barron (Fr), St. Ursula Troy 20:30.20
17. Margo Kelley (Jr), St. Ursula Ross 20:34.00
18. Maddie Gillock (Sr), St. Ursula Ross 20:37.00
19. Jessie Streckfuss (Sr), Seton Ross Invitational 20:42.00
20. Abby Fermann (Sr), St. Ursula Midwest Catholic 20:51.00
21. Natalie Armbruster (Sr), Mount Notre Dame Midwest Catholic 20:54.00
22. Sara Linduff (Sr), Ursuline Academy Milford 20:55.00
23. Ava Herrmann (Fr), Ursuline Academy Ross 21:05.00
24. Melis Johnson (Sr), Seton Ross Invitational 21:06.00
25. Maggie Braun (Sr), St. Ursula Ross 21:08.00
25. Ruth Fermann (Jr), St. Ursula Ross 21:08.00
27. Sophie Kemble (Sr), Mercy McAuley Ross Invit 21:10.30
28. Lilly Herriott (Jr), Ursuline Academy Ross 21:13.00
29. Nathalie Ehrler (Sr), St. Ursula Midwest Catholic 21:20.10
30. Vivian Naylor (Jr), Ursuline Academy Ross 21:23.00
31. Kelly Albrinck (Sr), Mercy McAuley Ross Invit 21:25.00
32. Elle Seeger (Sr), Mount Notre Dame St. Xavier 21:25.80
33. Emma Buelterman (Sr), Seton Ross Invitational 21:27.00
34. Josie Feldman (Jr), Mercy McAuley Ross Invit 21:31.50
35. Ryley Horvath (So), Mount Notre Dame Midwest Catholic 21:31.90
36. Sophia Garver (Jr), St. Ursula Ross 21:32.00
37. Elizabeth Ganeff (Fr), Ursuline Academy Milford 21:33.00
38. Rachel Zeller (Jr), St. Ursula Troy 21:33.30
39. Shanthi Napier (So), Ursuline Academy Midwest Catholic 21:34.00
40. Leah Paul (Sr), St. Ursula Ross 21:36.00
41. Maura Reilly (Sr), Mercy McAuley Ross Invit 21:38.40
42. Rachel Jarvis (Sr), Seton Ross Invitational 21:40.00
43. Addie Robillard (Fr), St. Ursula Troy 21:42.50
44. Allie Streckfuss (Sr), Seton Milford Invitational 21:45.00
45. Stella McNab (Jr), St. Ursula Ross 21:47.00
46. Molly Fahey (Jr), Mount Notre Dame Midwest Catholic 21:47.70
47. Juliana McClure (Sr), Ursuline Academy Ross 21:52.00
48. Savannah Wilber (So), Mount Notre Dame Milford 21:52.30
49. Leah Kallmeyer (Jr), Mercy McAuley Ross Invit 21:52.50
50. Megan Crosby (So), Ursuline Academy Mason 21:55.00
50. Gabriella Le (Sr), Ursuline Academy Milford 21:55.00
50. Maya Szczykutowicz (So), Ursuline Academy Ross 21:55.00
53. Michaela Schulze (Sr), St. Ursula Troy 21:55.60
54. Kirsten Krych (So), Mount Notre Dame Milford 21:56.60
55. Ella Anderson (Jr), Ursuline Academy Ross 21:59.00
56. Lillian Smith (Jr), St. Ursula Ross 22:00.00
57. Cassie Badinghaus (So), Mount Notre Dame Midwest Catholic 22:00.70
58. Maria Sagel (So), Ursuline Academy Ross 22:01.00
59. Anna Garver (Fr), St. Ursula Ross 22:05.00
60. Celia Fermann (Jr), St. Ursula Ross 22:08.00
60. Marissa Le (Jr), Ursuline Academy Ross 22:08.00
60. Samantha Smith (Fr), St. Ursula Ross 22:08.00
63. Lily Childs (Jr), St. Ursula Ross 22:09.00
63. Ellie Hoffman (Sr), St. Ursula Ross 22:09.00
63. Lily Orosz (So), Ursuline Academy Milford 22:09.00
66. Sarah Tholen (So), Ursuline Academy Milford 22:12.00
67. Katherine Flege (Sr), Mount Notre Dame Little Miami 22:12.80
68. Kendall Cox (Jr), St. Ursula Ross 22:13.00
69. Jill Laub (Sr), Seton Ross Invitational 22:16.00
70. Bentley Thomas (So), Ursuline Academy Lebanon 22:18.00
71. Brenna Bohan (Jr), St. Ursula Trinity/Valkeryie 22:22.60
72. Grace Campbell (So), Mount Notre Dame Little Miami 22:26.00
72. Megan Cavanaugh (Sr), Seton Ross Invitational 22:26.00
74. Maria Klare (So), St. Ursula Midwest Catholic 22:28.00
75. Elizabeth Jackson (Jr), Seton Ross Invitational 22:32.00
76. Lauren Brunswick (So), St. Ursula Ross 22:34.00
76. Megan McConnell (Fr), Ursuline Academy Ross 22:34.00
78. Paige Skufca (Fr), Ursuline Academy Lebanon 22:35.00
79. Megan Kennedy (So), Mount Notre Dame Midwest Catholic 22:35.40
80. Audrey Eary (Sr), Seton Ross Invitational 22:36.00
81. Meredith Hurst (Jr), St. Ursula Ross 22:37.00
82. Caroline Jennings (Fr), Mount Notre Dame Midwest Catholic 22:39.00
82. Lucy Pedoto (Fr), St. Ursula Ross 22:39.00
84. Kristen Meyer (Sr), Mercy McAuley Midwest Catholic Invit 22:46.90
85. Faith Sellet (Fr), Seton Loveland Invitational 22:51.00
86. Camryn Simonson (Jr), St. Ursula Ross 22:53.00
87. Heidi Keller (Sr), Mount Notre Dame Midwest Catholic 22:53.80
88. Lucille Mullen (So), Seton Ross Invitational 22:54.00
89. Gracie Giesting (So), Seton Ross Invitational 22:55.00
89. Elsie Whitmer (Fr), Seton Ross Invitational 22:55.00
91. Maggie Keenan (Sr), Mount Notre Dame Midwest Catholic 22:55.10
92. Micah Ulm (Jr), Mount Notre Dame Milford 22:58.10
93. Quinn Cramer (Sr), Ursuline Academy Lebanon 22:59.00
93. Alyse Gavin (Fr), Seton Midwest Catholic Championships 22:59.00
95. Maddie Williams (Fr), Seton Midwest Catholic Championships 23:00.00
96. Bridget Bertermann (So), Mount Notre Dame St. Xavier 23:00.70
97. Maggie Michael (Fr), Ursuline Academy Midwest Catholic 23:02.00
98. Grace Gillock (So), St. Ursula Midwest Catholic 23:02.70
99. Johanna Keller (So), Mount Notre Dame St. Xavier 23:05.50
100. Gretchen Goettke (So), Seton Ross Invitational 23:06.00
101. Emilee Servaites (Jr), St. Ursula Midwest Catholic 23:07.70
102. Marie Dattilo (Jr), Seton Midwest Catholic Championships 23:08.00
103. Laura Fitzpatrick (Sr), St. Ursula Ross 23:11.00
103. Sydney Kennedy (Sr), Ursuline Academy Ross 23:11.00
105. Maggie Tiernan (Jr), Seton Ross Invitational 23:12.00
106. Addy Crowley (Fr), St. Ursula Ross 23:16.00
107. Abby Kennedy (So), Mount Notre Dame Midwest Catholic 23:16.50
108. Claire Jeffreys (Jr), St. Ursula Ross 23:18.00
109. Helena Ipsa (So), Mount Notre Dame Milford 23:21.30
110. Taylor Bieber (Jr), Ursuline Academy Ross 23:23.00
111. Kelsey O'Donnell (Jr), Seton Ross Invitational 23:26.00
112. Izzy Tonne (So), St. Ursula Dual at DeWine 23:27.00
113. Anna Heitz (Fr), Mercy McAuley Ross Invit 23:27.30
114. Hailey Doerflein (Sr), Seton Ross Invitational 23:28.00
114. Olivia Meyer (Sr), Seton Ross Invitational 23:28.00
116. Skylar Stimson (Sr), St. Ursula Ross 23:29.00
117. Beth Dodd (Sr), Mercy McAuley Ross Invit 23:33.90
118. Nicole Hagerty (Fr), Mount Notre Dame Midwest Catholic 23:34.30
119. Kendal Baldwin (Sr), Ursuline Academy Ross 23:38.00
120. Katie Senger (Fr), Mercy McAuley Ross Invit 23:38.60
121. Natalie Roettker (So), St. Ursula Ross 23:39.00
121. Abbie Vetter (Jr), St. Ursula Ross 23:39.00
123. Caroline Dorr (Fr), Ursuline Academy Ross 23:41.00
123. Mary Gillock (Fr), St. Ursula Ross 23:41.00
125. Andie Hansen (So), Ursuline Academy Ross 23:42.00
126. Becca Hater (Sr), Seton Ross Invitational 23:44.00
127. Madigan Pauly (Fr), Seton Ross Invitational 23:56.00
128. Lindsey Dwyer (Jr), Ursuline Academy Lebanon 24:03.00
129. Mary Katy Burns (Fr), Mount Notre Dame St. Xavier 24:12.90
130. Marianne Falci (Jr), Mount Notre Dame Midwest Catholic 24:13.60
131. Izzy Dahm (Jr), Mount Notre Dame Midwest Catholic 24:17.70
132. Kathleen Zielinski (Fr), Mount Notre Dame Midwest Catholic 24:19.70
133. Ellie Voelkerding (Fr), St. Ursula Midwest Catholic 24:22.10
134. Shae Wright (Jr), Seton Milford Invitational 24:23.00
135. Sam Good (Fr), Seton Ross Invitational 24:25.00
135. Francie Pedoto (Jr), St. Ursula Ross 24:25.00
137. Olivia Frederick (Jr), Seton Loveland Invitational 24:28.00
138. Zoey Knecht (Fr), Ursuline Academy Ross 24:31.00
139. Ella Bosse (Sr), St. Ursula St. Xavier 24:39.60
140. Lauren Ayer (Jr), St. Ursula St. Xavier 24:39.70
141. Kathryn Schulte (Sr), St. Ursula Ross 24:42.00
142. Ruthie Darnell (So), Seton Midwest Catholic Championships 24:43.00
143. Madeline Fisher (Jr), St. Ursula Midwest Catholic 24:43.20
144. Abby Collins (Fr), St. Ursula Midwest Catholic 24:44.80
145. Reeve Moschandreas (So), St. Ursula Ross 24:45.00
146. Sophie Mock (Sr), St. Ursula Ross 24:48.00
147. Camryn Klumb (Fr), Seton Ross Invitational 24:49.00
148. Maria Bernard (Jr), Seton Midwest Catholic Championships 24:50.00
148. Olivia Thomas (Sr), Ursuline Academy Milford 24:50.00
150. Maria Houchens (So), St. Ursula Midwest Catholic 24:50.30
151. Jenna Reder (Sr), Mercy McAuley Midwest Catholic Invit 24:51.70
152. Audra Lyons (Fr), St. Ursula Ross 24:52.00
153. Belle Grubert (So), St. Ursula Ross 24:53.00
154. Lydia Burns (Sr), Mount Notre Dame East Classic 24:56.20
155. Maggie Belyea (So), St. Ursula Ross 25:04.00
156. Reese Lynn (Sr), St. Ursula Midwest Catholic 25:06.60
157. Emily McMackin-Garcia (So), Mercy McAuley Ross Invit 25:10.00
158. Amelia Andriacco (So), Seton Midwest Catholic Championships 25:11.00
159. Leah Klus (So), St. Ursula Dual at DeWine 25:14.20
160. Avalyn Stricker (Fr), Seton Ross Invitational 25:20.00
161. Sarah Bey (Fr), Ursuline Academy St Xavier 25:22.00
162. Sarah Bender (Sr), St. Ursula St. Xavier 25:25.00
162. Ava Readnower (So), Seton Ross Invitational 25:25.00
162. Ava Sellet (Fr), Seton Midwest Catholic Championships 25:25.00
165. Annie Hornsby (Sr), Mercy McAuley Midwest Catholic Invit 25:26.40
166. Lucy Mazza (So), Seton East Classic 25:28.00
167. Andrea Endaya (So), Mount Notre Dame St. Xavier 25:28.30
168. Ava McErlane (Fr), Seton Midwest Catholic Championships 25:31.00
169. Rocio Navarro (Fr), Mount Notre Dame Midwest Catholic 25:33.80
170. MacKenzie Reilly (Sr), St. Ursula Dual at DeWine 25:34.10
171. Keira Wall (Fr), Seton Midwest Catholic Championships 25:37.00
172. Elizabeth Klus (Jr), St. Ursula Ross 25:38.00
173. Ella Klems (Fr), Mount Notre Dame Midwest Catholic 25:38.40
174. Kate Crusius (Jr), Ursuline Academy Milford 25:39.00
174. Abby Stautberg (Sr), Seton Loveland Invitational 25:39.00
176. Mia Vetter (Jr), Seton Midwest Catholic Championships 25:42.00
177. Ella Foraker (Fr), Ursuline Academy Lebanon 25:43.00
177. Sabrina Schultz (Sr), Seton Midwest Catholic Championships 25:43.00
179. Rachel Reyering (So), St. Ursula Ross 25:46.00
180. Kathleen Greenwell (Fr), St. Ursula Dual at DeWine 25:47.40
181. Avery Glynn (Sr), St. Ursula Dual at DeWine 25:47.60
182. Celia Karsten (Sr), St. Ursula Ross 25:49.00
182. Lauren Sayer (Jr), St. Ursula Ross 25:49.00
184. Anna Geiger (Sr), St. Ursula Midwest Catholic 25:50.40
185. Mazie Knight (Jr), St. Ursula Trinity/Valkeryie 25:51.50
186. Madeline Isbel (Fr), St. Ursula Ross 25:52.00
187. Sylve Ehrler (Fr), St. Ursula Midwest Catholic 25:59.50
188. Ibby Fisher (Fr), St. Ursula Midwest Catholic 26:06.00
189. Ashley Arter (So), St. Ursula Midwest Catholic 26:10.40
190. Loren Vale (So), Seton Ross Invitational 26:13.00
191. Samantha Roberts (Sr), St. Ursula St. Xavier 26:13.90
192. Renee Mansour (So), Ursuline Academy Mason 26:16.00
193. Daniella Endaya (Fr), Ursuline Academy Midwest Catholic 26:19.00
194. Grace Boron (Sr), Ursuline Academy Ross 26:24.00
195. Nora Darnell (Fr), Seton Ross Invitational 26:32.00
196. Gretchen Feldman (Jr), Seton Midwest Catholic Championships 26:36.00
197. Anna Kirk (Fr), Ursuline Academy Lebanon 26:37.00
198. Kenna Cassidy (So), Ursuline Academy Lebanon 26:40.00
199. Marissa Rouse (Sr), St. Ursula Midwest Catholic 26:45.00
200. Paige Leicht (So), Seton Ross Invitational 26:46.00