Swimming - Statistics

200 Yard Medley Relay
  SCHOOL TIME  
1. St. Ursula 1:49.98  
2. Ursuline Academy 1:52.84  
200 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Ashley Voelkerding St. Ursula 1:53.00
2. Meredith Moellering St. Ursula 1:56.01
3. Julia Moran Ursuline Academy 1:57.34
4. Maggie Sattler Ursuline Academy 1:58.40
5. Kate Scrimizzi Ursuline Academy 1:58.69
6. Kendyl Ferrara St. Ursula 1:58.89
7. Rollie Grinder Ursuline Academy 2:00.13
8. Clara Keiser St. Ursula 2:02.90
200 Yard I.M.
  NAME SCHOOL TIME
1. Josie Grote St. Ursula 2:06.44
2. Ashley Voelkerding St. Ursula 2:07.43
3. Megan Glass Ursuline Academy 2:11.73
4. Ashley Voelkerding St. Ursula 2:13.89
5. Claudia Butterfield Ursuline Academy 2:15.56
6. Laura Morris St. Ursula 2:18.52
50 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Meredith Moellering St. Ursula :24.56
2. Isabella Matesa Ursuline Academy :25.09
3. Bryn Ericksen Ursuline Academy :25.71
4. Rollie Grinder Ursuline Academy :25.81
5. Anna DelGado St. Ursula :25.83
6. Chloe Dunseath St. Ursula :25.92
7. Maggie Sattler Ursuline Academy :25.97
8. Clara Keiser St. Ursula :26.20
100 Yard Butterfly
  NAME SCHOOL TIME
1. Megan Glass Ursuline Academy :55.71
2. Ashley Voelkerding St. Ursula :57.01
3. Josie Grote St. Ursula :58.84
4. Meredith Moellering St. Ursula :59.16
5. Kate Scrimizzi Ursuline Academy :59.78
6. Rollie Grinder Ursuline Academy 1:00.75
7. Lydia` Bettinger Ursuline Academy 1:01.70
8. Emma Savarese Ursuline Academy 1:01.79
9. Anna DelGado St. Ursula 1:02.38
10. Chloe Dunseath St. Ursula 1:02.69
100 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Ashley Voelkerding St. Ursula :52.46
2. Meredith Moellering St. Ursula :53.03
3. Megan Glass Ursuline Academy :53.74
3. Ashley Voelkerding St. Ursula :53.74
5. Josie Grote St. Ursula :53.81
6. Julia Moran Ursuline Academy :54.04
7. Maggie Sattler Ursuline Academy :54.63
8. Bryn Ericksen Ursuline Academy :55.45
9. Kate Scrimizzi Ursuline Academy :55.79
10. Anna Voelkerding St. Ursula :57.13
500 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Kendyl Ferrara St. Ursula 5:10.29
2. Ashley Voelkerding St. Ursula 5:14.48
3. Kate Scrimizzi Ursuline Academy 5:21.20
4. Emma Savarese Ursuline Academy 5:26.22
5. Ellie Wheeler Ursuline Academy 5:28.65
6. Carly Dunseath St. Ursula 5:29.31
7. Meme Habel St. Ursula 5:35.32
8. Isabella Matesa Ursuline Academy 5:35.76
9. Marissa Myers Ursuline Academy 5:36.54
200 Yard Freestyle Relay
  SCHOOL TIME  
1. St. Ursula 1:38.09  
2. St. Ursula 1:38.87  
3. Ursuline Academy 1:42.36  
100 Yard Backstroke
  NAME SCHOOL TIME
1. Josie Grote St. Ursula :58.36
2. Chloe Dunseath St. Ursula 1:00.02
3. Ellie Wheeler Ursuline Academy 1:02.15
4. Rollie Grinder Ursuline Academy 1:02.56
5. Julia Moran Ursuline Academy 1:02.80
6. Frances Leary Ursuline Academy 1:03.85
100 Yard Breaststroke
  NAME SCHOOL TIME
1. Claudia Butterfield Ursuline Academy 1:08.11
2. Josie Grote St. Ursula 1:08.59
3. Kylie Decker Ursuline Academy 1:09.27
4. Caroline Leyes St. Ursula 1:10.32
5. Laura Morris St. Ursula 1:11.35
6. Anna DelGado St. Ursula 1:12.35
7. Caroline Leyes St. Ursula 1:12.51
8. Clara Keiser St. Ursula 1:15.07
400 Yard Freestyle Relay
  SCHOOL TIME  
1. St. Ursula 3:32.20  
2. St. Ursula 3:39.53  
3. Ursuline Academy 3:43.06  
 
Buckeye Running Company