Swimming - All Conference

Awards
AWARD NAME SCHOOL
Athlete of the Year Megan Glass (Co-Swimmer) Ursuline Academy
Athlete of the Year Josie Grote (Co-Swimming) St. Ursula
Athlete of the Year Teagan Moravek (Diver) Mount Notre Dame
Coach of the Year Ann Gartner St. Ursula

First Team
NAME SCHOOL EVENT
Chloe Dunseath - Junior
Laura Morris - Junior
Ashley Voelkerding - Junior
Meredith Moellering - Sophomore
St. Ursula 200 Yard Medley Relay
Josie Grote - Senior St. Ursula 200 Yard Freestyle
Megan Glass - Sophomore Ursuline Academy 200 Yard I. M.
Meredith Moellering - Sophomore St. Ursula 50 Yard Freestyle
Teagan Moravek - Junior Mount Notre Dame 1 Meter Diving
Megan Glass - Sophomore Ursuline Academy 100 Yard Butterfly
Ashley Voelkerding - Junior St. Ursula 100 Yard Freestyle
Josie Grote - Senior St. Ursula 500 Yard Freestyle
Josie Grote - Senior
Clara Keiser - Freshman
Kendyl Ferrara - Senior
Meredith Moellering - Sophomore
St. Ursula 200 Yard Freestyle Relay
Chloe Dunseath - Junior St. Ursula 100 Yard Backstroke
Claudia Butterfield - Freshman Ursuline Academy 100 Yard Breaststroke
Ashley Voelkerding - Junior
Anna DelGado - Junior
Kendyl Ferrara - Senior
Josie Grote - Senior
St. Ursula 400 Yard Freestyle Relay

Second Team
NAME SCHOOL EVENT
Ellie Wheeler - Sophomore
Claudia Butterfield - Freshman
Megan Glass - Sophomore
Rollie Grinder - Senior
Ursuline Academy 200 Yard Medley Relay
Kendyl Ferrara - Senior St. Ursula 200 Yard Freestyle
Ashley Voelkerding - Junior Ursuline Academy 200 Yard I. M.
Bella Matesa - Freshman Ursuline Academy 50 Yard Freestyle
Grace Menke - Junior Mount Notre Dame 1 Meter Diving
Meredith Moellering - Sophomore St. Ursula 100 Yard Butterfly
Julia Moran - Senior Ursuline Academy 100 Yard Freestyle
Kate Scrimizzi - Senior Ursuline Academy 500 Yard Freestyle
Bella Matesa - Freshman
Rollie Grinder - Senior
Maggie Sattler - Junior
Julia Moran - Senior
Ursuline Academy 200 Yard Freestyle Relay
Frances Leary - Senior Ursuline Academy 100 Yard Backstroke
Kylie Decker - Junior Ursuline Academy 100 Yard Breaststroke
Kate Scrimizzi - Senior
Maggie Sattler - Junior
Julia Moran - Senior
Megan Glass - Sophomore
Ursuline Academy 400 Yard Freestyle Relay

Honorable Mention
NAME SCHOOL EVENT
Emma Barbee - Senior
Allison Koenig - Junior
Meagan Meister - Sophomore
Anh Nguyen - Junior
McAuley 200 Yard Medley Relay
Kate Scrimizzi - Senior Ursuline Academy 200 Yard Freestyle
Claudia Butterfield - Freshman Ursuline Academy 200 Yard I. M.
Clara Keiser - Freshman St. Ursula 50 Yard Freestyle
Abby Jordan - Senior Ursuline Academy 1 Meter Diving
Rollie Grinder - Senior Ursuline Academy 100 Yard Butterfly
Maggie Sattler - Junior Ursuline Academy 100 Yard Freestyle
Emma Savarese - Junior Ursuline Academy 500 Yard Freestyle
Anh Nguyen - Junior
Allison Koenig - Junior
Emma Fitz - Senior
Lucie Roell - Sophomore
McAuley 200 Yard Freestyle Relay
Celia Creviston - Freshman St. Ursula 100 Yard Backstroke
Laura Morris - Junior St. Ursula 100 Yard Breaststroke
Meagan Meister - Sophomore
Lucie Roell - Sophomore
Emma Fitz - Senior
Claire Roell - Senior
McAuley 400 Yard Freestyle Relay

 
Buckeye Running Company